Průmyslové infrazářiče

Infrazářiče se vyrábějí ve dvou provedeních. Obě varianty infra zářiče využívají stejné trubice, ale liší se provedením. Průmyslovější varianta SP je větší, robustnější a svým vzhledem se hodí spíše do dílenských provozů. Varianta SE je naopak subtilnější, ale je to na úkor menších odrazových ploch a tím pádem slabšího výkonu. Infrazářič SE se tedy hodí spíše do bytové sféry. Hodně se využívá v koupelnách, kde nahrazuje staré typy infrazářičů, ale svým moderním vzhledem a daleko větším výkonem uspokojí i velmi náročné zákazníky...

 

Parametry  

Plášť zářiče = ocelový plech
Barva pláště SP = stříbrná nebo grafitově šedá
Barva pláště SE = bílá
Trubice = Toshiba, životnost cca 5000hodin
Záruční doba = 5 let
Elektrické připojení = 1/N, 230 V, 50 Hz, krytí SE=IP20, SP=IP23
Délka kabelu = cca 3m (ukončen vidlicí do zásuvky)
Umístění zářiče = montáž na pevno na konzolu (součástí dodávky), případně jako mobilní (stojan možné dokoupit jako volitelné příslušenství)
Možný náklon zářiče = 45°-90°

Infrazářiče - možnosti použití:

- v dílnách nebo skladech, které není třeba vytápět dlouhodobě 
- v dílnách nebo skladech, které nemají celý obvodový plášť
- v dílnách nebo skladech, které není potřeba vytápět celé, ale potřebujete vytápět jen lokální část (například jen prostory, kde se pohybuje pracovník)
- v koupelnách nebo místnostech, ve kterých si chcete jen přitápět a není potřeba vytápět dlouhodobě
- vytápění venkovních posezení, altánů nebo pergol
- vytápění na stavbách
- zdroj nárazového ale i stálého vytápění na chatách nebo chalupách
- a další...

Infrazářiče - ceník

Typ zářiče Rozměr (délka x výška x šířka) Příkon (W) Cena
SE 1500 85 x 530 x 160 mm 1500 na dotaz
SE 2000 85 x 530 x 160 mm 2000 na dotaz
SP 1500 140 x 470 x 230 mm 1500 na dotaz
SP 2000 140 x 470 x 230 mm 2000 na dotaz

Ukázky provedení infrazářičů:

- infrazářiče SE (bílá barva)

Infrazaric-se

- infrazářiče SP (stříbrná barva)

 

Infrazaric-sp

- infrazářiče SE (grafitově šedá barva)

Infrazaric-sp-2

Infrazářiče - ukázky z realizací:


 
 
 
 
 
 
 

Kontakt na nás

Luděk Soják
Rovensko 286
789 01 Zábřeh

+420 608 760 143

sojak@infratopeni-morava.cz

IČ: 700400001
DIČ: CZ7805115780

Infrapanely dodáváme nejčastěji v našem okolí (Zábřeh, Mohelnice, Šumperk, Svitavy, Litovel, Olomouc, Bruntál, Opava, Jeseník, Ostrava, Brno, Pardubice, Hradec Králové, Zlín, Jihlava, Praha, ...), ale jak vidíte v našich referencích - řešíme celou ČR!!!

infrapanely - princip

Infrapanely využívají ke své funkci fyzikálního principu ohřívání místnosti sáláním, což se dá připodobnit ke slunečnímu záření. Sluneční paprsky, stejně jako infratopení, neohřívají vzduch. Sluneční paprsek vzduchem projde a teprve po jeho dopadu na zem vzniká teplo, od něhož se teprve následně ohřívá vzduch. Představte si situaci, kdy v zimě za silných mrazů svítí slunce - Vy se vystavením jeho paprskům ohřejete, i když je venkovní teplota pod bodem mrazu - podobný princip využívá infratopení.

Infrapanely - umístění

Infrapanely jsou zařízení, na vytápění nemovitostí. Průchodem elektrického proudu panelem vzniká teplo. Na základě toho se povrch panelu nahřeje na teploty vyšší než 100°C  a poté z něj začne sálat teplo, které nahřívá pevné materiály. Infrapanely se umisťují zpravidla na strop (při umístění infratopení na stop je jeho účinnost vyšší než při umístění na stěně). Navíc při umístění na stropě je jednodušší dosáhnout ideálního rozmístění panelů a nehrozí nedostatek místa pro realizaci. Montáž infratopení je potřeba provést až po vyhotovení vstupního projektu a cenové kalkulace. Přečtěte si informace o tom jak postupovat při objednání infratopení u naší firmy.

uživatelský obsah - vždy jako poslední článek!!!