Infratopení Morava - historie

Infrapanely - jak to celé začalo

V roce 2005 jsem začal stavět rodinný dům. Jako hlavní zdroj topení jsem původně plánoval elektrický kotel. V té době jsem viděl reportáž o infratopení v pořadu "Rady ptáka Loskutáka". Tento moderní a velmi úsporný způsob vytápění mě natolik zaujal, že jsem se rozhodnul k tomu zjistit více informací. V té době byly infrapanely novinkou, kterou nikdo neznal. Zpočátku jsem na infratopení nahlížel stejně nedůvěřivě jako ostatní zájemci, ale postupem času jsem zjišťoval více informací a získával kontakty na první reference, které se v té době začaly objevovat. V průběhu hrubé stavby domu jsem se rohodnul změnit topný systém a elektrický kotel změnil na infra topení.

Začínáme prodávat sálavé infra panely

V roce 2006 jsem se začal zabývat prodejem infratopení. Začátky byly velice těžké, protože jsem neměl ve svém okolí žádné reference na infrapanely, takže jsem nedůvěřivým zájemcům nebyl schopen nabídnout důkaz o funkčnosti. V srpnu roku 2006 jsme instalovali infra panely do prvního domu - novostavby v Razové na Bruntálsku a s velkým napětím jsme čekali na výsledky po první topné sezoně. Na jaře roku 2007 jsme měli první reálné výsledky, které nás potěšily stejně jako nadšení z infratopení od majitelů domu.

Vlastní zkušenosti s infrapanely

V roce 2008 jsme se nastěhovali do našeho domu v Rovensku, který je samozřejmě osazen infrapanely, takže od zimy 2008/2009 jsme si infratopení vyzkoušeli na vlastní kůži. Konečně tedy od této doby nabízím infračervené topné panely, se kterými mám osobní zkušenosti, takže od této doby znám sálavé panely nejen jako prodejce, ale také jako uživatel. Pokud Vás budou zajímat reference z našeho domu, můžete se na ně podívat zde.

tady nás najdete - Rovensko 286

Infrapanely - reference

Vzhledem k tomu, že roční spotřeby elektřiny v našem domě jsou velmi příznivé, mohu Vám jako uživatel infratopení doporučit. Za ty roky, po které se prodejem infratopení zabýváme, ale za mě doporučují i jiní - naši spokojení zákazníci, kteří poskytují reference svým známým. Za tuto jedinečnou reklamu jim tímto děkuji!!!

Více se o infratopení dočtete na následujících stránkách. Pokud se Vám naše stránky o infratopení líbí, řekněte to všem ve Vašem okolí. V případě, že najdete nějaký problém, budu rád, když mi jej řeknete, abych jej vyřešil...

Luděk Soják  

Kontakt na nás

Luděk Soják
Rovensko 286
789 01 Zábřeh

+420 608 760 143

sojak@infratopeni-morava.cz

IČ: 700400001
DIČ: CZ7805115780

Infrapanely dodáváme nejčastěji v našem okolí (Zábřeh, Mohelnice, Šumperk, Svitavy, Litovel, Olomouc, Bruntál, Opava, Jeseník, Ostrava, Brno, Pardubice, Hradec Králové, Zlín, Jihlava, Praha, ...), ale jak vidíte v našich referencích - řešíme celou ČR!!!

infrapanely - princip

Infrapanely využívají ke své funkci fyzikálního principu ohřívání místnosti sáláním, což se dá připodobnit ke slunečnímu záření. Sluneční paprsky, stejně jako infratopení, neohřívají vzduch. Sluneční paprsek vzduchem projde a teprve po jeho dopadu na zem vzniká teplo, od něhož se teprve následně ohřívá vzduch. Představte si situaci, kdy v zimě za silných mrazů svítí slunce - Vy se vystavením jeho paprskům ohřejete, i když je venkovní teplota pod bodem mrazu - podobný princip využívá infratopení.

Infrapanely - umístění

Infrapanely jsou zařízení, na vytápění nemovitostí. Průchodem elektrického proudu panelem vzniká teplo. Na základě toho se povrch panelu nahřeje na teploty vyšší než 100°C  a poté z něj začne sálat teplo, které nahřívá pevné materiály. Infrapanely se umisťují zpravidla na strop (při umístění infratopení na stop je jeho účinnost vyšší než při umístění na stěně). Navíc při umístění na stropě je jednodušší dosáhnout ideálního rozmístění panelů a nehrozí nedostatek místa pro realizaci. Montáž infratopení je potřeba provést až po vyhotovení vstupního projektu a cenové kalkulace. Přečtěte si informace o tom jak postupovat při objednání infratopení u naší firmy.

uživatelský obsah - vždy jako poslední článek!!!