Infrapanely - zkušenosti, diskuze, otázky, FAQ

Zkušenosti s infrapanely 

Infrapanely se vyrábějí v několika provedeních. Nejoblíbenější a zároveň nejprodávanější infra panely jsou dle našich zkušeností infrapanely v základním provedení. Je to jistě dané tím, že tyto infrapanely mají nejpříznivější pořizovací cenu, což má také ten efekt, že zákazníci si "na vyzkoušení" koupí většinou ty nejlevnější panely s tím, že později si koupí nějaké dražší. Po první topné sezoně, kdy si ověří jejich funkčnost jsou jejich zkušenosti s infrapanely takové, že jsou nadšeni a nevidí důvod investovat do dražších infrapanelů, když tu samou práci odvede ten nejlevnější model. Proto tyto infrapanely nacházejí své příznivce z více než 90% prodejů.

Základní infrapanely jsou vyráběny s dřevěným rámem a plochu mají tyto infrapanely křemičitou, což je materiál, který svým vzhledem připomíná hrubou omítku - zkušenosti s touto plochou jsou velmi pozitivní - ve většině interiérů splyne infrapanel se stěnou nebo stropem. Základní infrapanely mají smrkový rám natřený bílou barvou, případně lakovaný bezbarvým lakem. Další variantou jsou infrapanely s hliníkovým rámem. Tyto infrapanely mají opět stejnou plochu jako v předchozím případě. Infrapanely s hliníkovým rámem se vyrábějí s rámem ve tvaru písmene L (infrapanely s hranatým rámem), ve tvaru písmene J (infrapanely se zaobleným rámem), ve tvaru písmene T (infrapanely určené k zapuštění do sádrokartonového podhledu). Infrapanely s rámem T se vyrábějí pouze v bílé barvě. Infrapanely s rámem L se vyrábějí v barvě bílé nebo v přírodním eloxu. Infrapanely s rámem J se vyrábějí také v bílé nebo v eloxu. Zkušenosti máme s tímto spektrem takové, že většina zákazníků sahá po levnějších modelech s dřevěným rámem. Pokud se zákazník rozhodne koupit infrapanely s hliníkovým rámem, tak máme zkušenosti s tím, že většinou je to v barvě bílé, ať už se jedná o rám hranatý nebo zaoblený.

Dalším produktem jsou skleněné infrapanely bez rámu. Tyto infrapanely jsou variantou, která nachází stále větší oblibu a také u zákazníků přinášejí pozitivní zkušenosti, které nám přivádějí další zájemce. Tyto infrapanely mají plochu z bezpečnostního kaleného skla. Rám tyto infra panely nemají. Skleněné infrapanely nacházejí uplatnění ve stále větším množství domácností. Je to i tím, že tyto bezrámové skleněné infrapanely jsou výhodnější na údržbu. Zatímco základní infrapanely se obtížněji čistí, tak zkušenosti s čištěním skleněných infrapanelů jsou vynikající - udržují se v čistotě bez problému stejně jako jiné skleněné plochy. Skleněné infrapanely se vyrábějí v barvě mléčné bílé nebo černé. Tyto všechny výše zmíněné infra panely je možné zakoupit v několika příkonových řadách. Na jednotlivé typy panelů se podívejte na našem webu pod odkazem infrapanely - věříme, že naše zkušenosti s jejich prodejem budou Vaší výhodou.
Navíc si můžete pořídit také infrapanely v provedení koupelnový sušák ručníků - tento produkt také požaduje stále větší procento zákazníků. Infrapanely ve variantě sušák ručníků je zatím nejméně prodávaný typ, ale poptávka těchto výrobků je již poměrně vysoká, takže podle našich zkušeností v tomto vidíme do budoucna velký potenciál.


Diskuze, otázky, FAQ:

na této části budeme postupně pracovat – zveřejňujeme Vaše otázky a naše odpovědi. Pro přehlednost se budeme snažit dávat chronologicky tak, jak budete řešit Vaše potřeby a postupně budeme přidávat a doplňovat…

Otázka: Nemám s infratopením vůbec žádné zkušenosti – kde získám nějaké informace?
Odpověď: Doporučujeme pročíst celý náš web. Snažíme se soustředit veškeré informace tak, aby byly přehledně a jasně předány každému zájemci, který si chce udělat nějakou představu o funkčnosti infratopení. Pokud Vám uvedené informace nebudou stačit, kontaktujte nás mailem, telefonem nebo osobně…

Otázka: Neznám nikoho kdo používá infratopení – opravdu to funguje?
Odpověď: Skutečně infratopení funguje. Podívejte se na naše reference, které máme takřka po celé republice. U některých zákazníků máme domluveny referenční ukázky, takže v těchto případech se dá kontaktovat tyto uživatele, kteří Vám sdělí a v některých případech dokonce ukážou svoje bydlení, které je vytápěno pomocí infrapanelů…

Otázka: Co mám dělat, abych věděl, jaké panely budu potřebovat do svého domu?
Odpověď: vyplňte nám on-line dotazník na našem webu (http://www.infratopeni-morava.cz/chci-nabidku-na-infrapanely/poptavka-infratopeni) a nebo nám pošlete vyplněný dotazník. Na základě Vámi uvedených informací Vám spočítáme nabídku na potřebné infrapanely.

Otázka: Jsou infrapanely opravdu tak úsporné?
Odpověď: Podívejte se na cenové porovnání na našem webu: http://www.infratopeni-morava.cz/infrapanely---porovnani-s-jinym-topenim

Otázka: Mohu si od Vás panely pořídit s tím, že by mi je namontoval můj elektrikář?
Odpověď: Ano, toto není problém – panely Vám dodáme a Vašemu elektrikáři předáme instrukce k montáži.

Otázka: Je potřeba dodržet nějaký speciální postup při uvedení do provozu?
Odpověď: Při prvním topení se vypaluje barva, takže když se panel zahřeje, bude cítit zápach a může se také objevit mírné zakouření. Je potřeba nechat barvu vypálit a přitom pořádně vyvětrat. Při každém začátku topné sezony navíc doporučujeme zapnout infrapanely a nechat je nahřát na 40-50°C (nemusíte měřit, poznáte tak, že na povrchu panelu neudržíte hřbet ruky). Poté panely vypněte a nechte vychládnout. Po půlhodině je můžete opět zapnout a poté už necháte běžet.

 

Kontakt na nás

Luděk Soják
Rovensko 286
789 01 Zábřeh

+420 608 760 143

sojak@infratopeni-morava.cz

IČ: 700400001
DIČ: CZ7805115780

Infrapanely dodáváme nejčastěji v našem okolí (Zábřeh, Mohelnice, Šumperk, Svitavy, Litovel, Olomouc, Bruntál, Opava, Jeseník, Ostrava, Brno, Pardubice, Hradec Králové, Zlín, Jihlava, Praha, ...), ale jak vidíte v našich referencích - řešíme celou ČR!!!

infrapanely - princip

Infrapanely využívají ke své funkci fyzikálního principu ohřívání místnosti sáláním, což se dá připodobnit ke slunečnímu záření. Sluneční paprsky, stejně jako infratopení, neohřívají vzduch. Sluneční paprsek vzduchem projde a teprve po jeho dopadu na zem vzniká teplo, od něhož se teprve následně ohřívá vzduch. Představte si situaci, kdy v zimě za silných mrazů svítí slunce - Vy se vystavením jeho paprskům ohřejete, i když je venkovní teplota pod bodem mrazu - podobný princip využívá infratopení.

Infrapanely - umístění

Infrapanely jsou zařízení, na vytápění nemovitostí. Průchodem elektrického proudu panelem vzniká teplo. Na základě toho se povrch panelu nahřeje na teploty vyšší než 100°C  a poté z něj začne sálat teplo, které nahřívá pevné materiály. Infrapanely se umisťují zpravidla na strop (při umístění infratopení na stop je jeho účinnost vyšší než při umístění na stěně). Navíc při umístění na stropě je jednodušší dosáhnout ideálního rozmístění panelů a nehrozí nedostatek místa pro realizaci. Montáž infratopení je potřeba provést až po vyhotovení vstupního projektu a cenové kalkulace. Přečtěte si informace o tom jak postupovat při objednání infratopení u naší firmy.

uživatelský obsah - vždy jako poslední článek!!!